Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Сластьон С.О. Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства

2 користувачів

Перейти донизу

Сластьон С.О.  Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства Empty Сластьон С.О. Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства

Повідомлення автор Solodovnyk1996 Ср Лист 15, 2017 11:56 am

С.О. Сластьон, магістр кафедри економіки підприємства та економічної кібернетики;
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства

На сьогоднішній день кількість підприємств, що користуються інформаційними системами збільшується постійно. Тому спосіб розробки оптимальної інформаційної системи є не від’ємною частиною сучасних підприємств
Сучасний розвиток інформаційних технологій, інформаційних систем, теорії і практики побудови комп`ютерних мереж на основі стандарту OSI ISO, WWW, розподілених баз даних створюють передумови проектування і впровадження розподілених інформаційних систем.
У наш час практично всі великі інформаційні системи є розподіленими. Розподіленою називається така система, в якій обробка інформації зосереджена не на одній машині, а розподілена між декількома комп’ютерами. При проектуванні розподілених систем, які мають багато загального з проектуванням ін¬шого довільного програмного продукту, але при цьому необхідно врахо¬вувати ряд специфічних особливостей [1].
Повертаючись до підходів розробки програмних продуктів необхідно відмітити, що першим етапом є архітектурне проектування, на якому визнача¬ються підсистеми, а також структура управління і взаємодія підсистем. Звідки – метою архітектурного проектування є опис архітектури системи (апаратного забезпечення) та архітектури програмного забезпечення.
Існує багато підходів до процесу архітектурного проектування, які зале¬жать від професійного досвіду, а також від майстерності та інтуїції розробників. Але можемо відмітити декілька етапів, загальних для всіх процесів архітектурного проектування [1].
1. Структурування системи. Програмна система структурується у виг¬ляді сукупності відносно незалежних підсистем. А також визначається взаємо¬дія між системами.
2. Моделювання керування. Розробляється базова модель керування вза¬ємовідношеннями між частинами системи.
3. Модульна декомпозиція. Кожна визначена на першому етапі підсисте¬ма розбивається на окремі модулі. Тут визначаються типи модулів їх взаємо¬зв’язок.
Як правило, ці етапи пересікаються і накладаються один на один. Етапи повторюються для все більш детальної проробки архітектури до тих пір, доки архітектурний проект не буде задовольняти системним вимогам.
Чітких відмінностей між підсистемами та модулями не існує, але необ¬хідно відмітити наступне:
1. Підсистема– це система , операції (методи) якої не залежить від сер¬вісів, які надаються іншим підсистемам. Підсистеми складаються із модулів та мають визначені інтерфейси, за допомогою яких взаємодіють з іншими підсис-темами.
2. Модуль– це як правило компонент системи, який надає один або де¬кілька сервісів для інших модулів. Модуль може використовувати сервіси, які підтримуються іншими модулями. Модулі як правило складаються з інших, більш простих компонент [3].
Результатом процесу архітектурного проектування є документ, що відо¬бражає архітектуру системи. Він складається із набору графічних схем, що ві¬дображають модель системи з відповідним коментарем (описом). В коментарі повинно вказуватись: з яких підсистем складається система та з яких модулів складається кожна підсистема. Графічні схеми модулів системи дозволяє поди¬витись на архітектуру з різних сторін. Як правило, розробляються чотири архі¬тектурних моделі.
1. Статична структурна модель, в якій зображаються підсистеми або ком¬поненти, які в подальшому розробляються незалежно.
2. Динамічна модель процесів, в якій відображається організація проце¬сів під час роботи системи.
3. Інтерфейсна модель, яка визначає сервіси, які надає кожна підсистема через загальний інтерфейс.
4. Моделі відношень, в яких показано взаємовідношення між частинами системи, наприклад потік даних між підсистемами.
Для цього пропонується спеціальні мови. Доречним є запропонувати, для опису архітектури моделі та системи нотацій які надає UML [2].

Список використаних джерел
1. Пономаренко, В.С. Проектування інформаційних систем [Текст] : посібник /В.С. Пономаренко, О.І. Пушкар; за ред. В.С. Пономаренко. -  К.: видавничий центр „Академія”, 2002. - 486с. - ISBN 966-580-136-8
2. Таненбаум, Э. Распределенные системы. Принципы и парадигмы  /Э. Таненбаум,  М. ван Стеен.- СПб.: Питер, 2003. - 877 с- ISBN 5-272-00053-6
3. Цимбал, А.А. Технологии создания распределенных систем. Для профессионалов /А.А. Цимбал, М.Л. Аншина - СПб.:  Питер, 2003. - 576 с.  - ISBN 5-94723-413-0

Solodovnyk1996

Кількість повідомлень : 15
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Сластьон С.О.  Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства Empty Re: Сластьон С.О. Проектування розподілених інформаційних систем для виробничого підприємства

Повідомлення автор bvi Чт Лист 16, 2017 10:23 am

Які CASE-засоби використовуються при проектуванні РІС?

bvi

Кількість повідомлень : 1
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Герасименко Т.О. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
» Рогоза В.М., МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ НА ТЕХНОЛОГІЯХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
» Іванова В.В., ОРГАНІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ У СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ
» Пасічник"ФОРМУВАННЯ ВЕДЕННЯ РЕЄСТРІВ ВЛАСНИКІВ ІМЕННИХ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ"
» Хобта В.В., ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі