Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Харчук А. В.,Мариніч Н. М. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ"

Перейти донизу

Харчук А. В.,Мариніч Н. М. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ" Empty Харчук А. В.,Мариніч Н. М. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ"

Повідомлення автор Artem_Ambartsumyan Ср Лист 15, 2017 1:12 pm

А. В. Харчук, Н. М. Мариніч, студентки 4-го курсу
Рівненський державний гуманітарний університет

АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ

Для забезпечення ефективної трудової діяльності перш за все необхідно згуртувати колектив. При розробці плану та вирішенні різних завдань, особливо складних, результати колективної діяльності набагато перевищують індивідуальні досягнення. Колективна робота є більш продуктивною при розробці найбільш плідних проектів, часто вона буває схильна до підвищеного ризику. Це зумовлюється тим, що група на відміну від її окремих членів приймає більш ризиковані рішення, тому що відповідальність лягає на багатьох людей і частка особистої відповідальності є порівняно не великою.
Діяльність трудових колективів в умовах ринкової економіки, зростання темпів економічного потенціалу підприємств та їх об'єднань збільшує можливості одночасного вирішення взаємопов'язаних завдань економічного і соціального розвитку. Ефективність виробництва в умовах розвинутої ринкової економіки, насамперед, визначається соціальним управлінням та організацією розвитку персоналу, високим ступенем координації спільної роботи працівників, бажанням персоналу відповідати цілям виробництва, заохоченням власної ініціативи працівників з метою вирішення особистих проблем, зокрема, свого професійного розвитку, професійно-кваліфікаційного просування.
Особливий внесок у розвиток комплексної проблеми соціального розвитку колективів здійснили такі вчені як О. М. Пшенична [5], Н. В. Боровик [1], Д. В. Валовий, І. Є. Ворожейкін. Однак здійснені в даній сфері дослідження ще не повною мірою відповідають проблемам практики та часу і вимагають подальшого розвитку в сучасних умовах господарювання. Це в першу чергу стосується уточнення змісту соціального розвитку колективу підприємства. Соціальний розвиток, на думку Н. Б. Іваницької [3], є процесом забезпечення працівників соціальними гарантіями праці, можливостями самореалізації у психолого - побутових умовах, постійної вмотивованості до підвищення продуктивності праці. У дослідженнях О. М. Пшеничної [5] запропоновано модель управління соціальним розвитком колективів підприємств транспорту. Загальна модель системи управління соціальними процесами на підприємстві зосереджує увагу на взаємодії системи з навколишнім середовищем [4], що є вкрай важливим для оптимального вибору стратегії управління підприємством. Невирішеною проблемою залишається створення загальної моделі системи управління соціальними процесами на підприємстві і проведення аналізу стратегій управління цими процесами.
Соціальний розвиток – це процес якісного удосконалення соціальної складової життєдіяльності персоналу, що забезпечується його власними зусиллями та діями керівництва підприємств, яке функціонує з дотриманням законодавства на принципах соціально-орієнтованого господарювання [2].
Колектив підприємства є найближчим соціальним середовищем для кожного працівника, і саме він забезпечує його постійний розвиток. Соціальний розвиток – це процес удосконалення форм, способів і умов життєдіяльності працівників на основі змін у їх розвитку та соціальній сфері [1]
Так, ефективність формування трудового колективу та в цілому процес управління персоналом впливають на ефективність виробництва, про це свідчить той факт, що виробництво соціальний розвиток та виховання людей являють собою єдиний процес, тому, врахування соціальних особливостей об'єкта управління і вплив на них, та використовування якісного джерела формування колективу сприяють підвищенню результатів роботи конкретного підприємства. Отже, формування якісного трудового колективу є основою ефективного управління персоналом та сприяє покращенню діяльності підприємства.


Список використаних джерел
1. Боровик, М. В. Управління соціальним розвитком промислових підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.09.01 / М. В. Боровик. – Х., 2005. – 217 с.
2. Василюк, С. В. Сутність соціально - економічного розвитку персоналу підприємств залізничного транспорту в контексті забезпечення соціально - економічної ефективності діяльності галузі / С. В. Василюк //Розвиток методів управління та господарювання на транспорті. – О. : ОНМУ, 2011. – № 34. – 171 с.
3. Іваницька, Н. Б. Складові соціального розвитку машинобудівних підприємств / Н. Б. Іваницька // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». – Л. : НУЛП, 2009. – Вип. 657. – 226 с.
4. Лямец, В. І. Системний аналіз / В. І. Лямец , А. Д. Тевяшев. – Х. : ХНУРЭ, 2004. – 448 с.
5. Пшенична, Е. Основні тенденції соціального розвитку колективу в економічно розвинених країнах / Е. Пшенична // Світова економічна інтеграція: Міжнар. наук.- практ. конф : зб. наук. ст. «Управління розвитком» - Х. : ХДЕУ, 2003. - № 2. - 187 с.

Artem_Ambartsumyan

Кількість повідомлень : 24
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Левчишин В. О.,Нікшич С.М. "СУЧАСНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ КОНФЛІКТАМИ У КОЛЕКТИВІ"
» Пантелеймоненко К.А."ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ М’ЯСОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ"
» Житник Т.П., МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
» Олексенко Л.В, Войцеховський Д.Ю., ФОРМУВАННЯ СЕРВІСНОЇ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
» Рогоза М.Є., Столярчук В.М., ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄКТІВ СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі