Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Пантелеймоненко К.А."ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ М’ЯСОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ"

Перейти донизу

Пантелеймоненко К.А."ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ  М’ЯСОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ" Empty Пантелеймоненко К.А."ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ М’ЯСОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ"

Повідомлення автор Artem_Ambartsumyan Ср Лист 15, 2017 1:07 pm

К.А. Пантелеймоненко , студент
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»


ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ
М’ЯСОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ

На сьогодні необхідність формування високопродуктивного та конкурентоспроможного аграрного сектору об’єктивно вказує на нагальність переходу вітчизняних підприємств до інноваційної моделі розвитку, адже інноваційність є не стільки умовою, скільки вимогою часу.
Проте інноваційний розвиток багатьох українських підприємств, в т.ч. у сфері  переробки м’яса, є вкрай слабким. М’ясопереробні підприємства – це частина ланцюга «виробництво – переробка – реалізація», тому знаходяться в прямій залежності від стану м’ясопродуктового підкомплексу України загалом. Головним його завданням є забезпечення внутрішньої потреби держави м’ясом лише за рахунок власного виробництва: нарощування його обсягів, збільшення експорту та часткова відмова від ввезення  імпортного м’яса для внутрішніх потреб. Проте негативні процеси, що наразі склалися в Україні – скорочення поголів’я тварин, зменшення обсягів виробництва м’яса, збільшення витрат виробництва, імпортна сировинна залежність, недозавантаженість виробничих потужностей – не тільки гальмують інноваційний розвиток підприємств, а й перешкоджають євроінтеграційному вектору розвитку України.
Більшість українських м’ясопереробних підприємств знаходяться в занепаді, тенденція скорочення кількості підприємств не є конкурентоспроможними,  як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках, не розвиваються інноваційно, що потребує обґрунтування більш ефективних та дієвих напрямів формування та забезпечення довготривалого інноваційного розвитку.
Проблеми формування інноваційного розвитку підприємств у тій чи іншій мірі досліджено О. Адаменком, І. Борисовою, О. Бронською, Н..Заглуміною, В.Кузьменко, О. Іванченком, О. Ігнатенком, О. Кузьміним, О. Морозом, А..Пантелейчуком, Ю. Погореловим, І. Федуловою, В. Яшкіною та іншими науковцями. Значний внесок у вирішення проблем функціонування м’ясопереробних підприємств внесли П. Березівський, О. Бронська, Р..Логоша,
Є. Майовець, В. Месель-Веселяк, П. Пуцентейло, В. Черданцев. Відзначаючи цінність напрацювань науковців і сучасних їх розробок для теорії і практики формування інноваційного розвитку, слід зауважити, що окремі важливі аспекти зазначеної проблеми потребують подальших досліджень. Зокрема, методичні аспекти оцінки інноваційного розвитку у працях науковців майже не зустрічаються. Частіше автори визначають інноваційний потенціал підприємства (Т. Кужда), ефективність інноваційних проектів (О. Жихор, С.Вахнюк), ефект від інновацій  (Е. Крилов, В. Власова, І. Журавкова), пропонують методи оцінки ефективності управління інноваційною діяльністю (А. Череп, М. Лизуненко). Також у науковій літературі недостатньо обґрунтованим залишається процес формування інноваційного розвитку м’ясопереробних підприємств.
Враховуючи зазначене вище, можна зробити висновок про те, що саме тенденція скорочення кількості підприємств, що здійснювали інноваційну діяльність пов’язана з відсутністю власних коштів та обмеженістю кредитів. За витратами інноваційної діяльності підприємств м'ясопереробної галузі можна сказати, що подальший інноваційний розвиток м'ясопереробних підприємств можливий як за рахунок впровадження нового обладнання, так і шляхом розробки нового продукту. Аналіз інноваційної діяльності підприємств м'ясопереробної галузі за типами інновацій свідчить про те, що темпи зростання продуктових інновацій випереджають темпи зростання процесових інновацій і це може обумовити можливість виникнення нового класу продуктів у м'ясопереробній галузі. Особливості сучасного виробництва м’ясної продукції потребує тісної співпраці з промисловою біотехнологією. Створення інтегрованої організаційної структури об’єднань дозволить виявити позитивний потенціал інноваційного розвитку як окремого підприємства, так і об’єднання в цілому.



Список використаних джерел

1. Адаменко О.А. Концептуальні засади інноваційного розвитку підприємств / О.А. Адаменко // Наукові праці Національного ун-ту харчових технологій. – 2012. – № 35. – С. 5–10.
2. Самойлик Ю.В. Стратегія підприємства: методичні рекомендації для проведення практичних занять з дисципліни / Ю.В.Самойлик. – Полтава : РВВ ПДАА, 2012. – 248 с.
3. Стратегія інноваційного розвитку України на 2010–2020 роки в умовах глобалізаційних викликів / Г.О. Андрощук [та ін.]. – К. : Парламентське вид-во, 2013. – 632 с.
4. Черданцев В.П. Перспективы развития мясопродуктового подкомплекса как интегрированной системы / В.П. Черданцев, И.А. Овчинникова // Аграрный вестник Урала. – 2012. – № 8(50). – С. 23–25.

Artem_Ambartsumyan

Кількість повідомлень : 24
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Житник Т.П., МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
» Лесюк А.С. "ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ"
» Рогоза С.М., ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ В УМОВАХ НЕСТІЙКОЇ ЕКОНОМІКИ
» Харчук А. В.,Мариніч Н. М. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ"
» Пасічник"ФОРМУВАННЯ ВЕДЕННЯ РЕЄСТРІВ ВЛАСНИКІВ ІМЕННИХ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ"

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі