Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

2 користувачів

Перейти донизу

Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА Empty Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Igor Kokovikhin Ср Лист 15, 2017 1:21 pm

Лихопій В. І.
старший викладач кафедри фінансів і кредиту
Бублик М. К.,
Дмитрук О. О.
ЗВО СВО «Магістр» спеціальності «Фінанси, банківська права та страхування» Полтавська державна аграрна академія


ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

В умовах ринкової економіки фінансова звітність господарюючих суб’єктів стає основним засобом комунікації і найважливішим елементом інформаційного забезпечення фінансового аналізу. Будь-яке підприємство тією чи іншою мірою постійно потребує додаткових джерел фінансування.

Знайти їх можна на ринку капіталів, залучаючи потенційних інвесторів і кредиторів шляхом об’єктивного інформування їх щодо своєї фінансово-господарської діяльності, тобто в основному за допомогою фінансової звітності.

Однією з найважливіших складових процесу управління фінансово-господарською діяльністю підприємства є комплексна оцінка фінансового стану. Слід розуміти, що це процедура втілення комплексу заходів, яка включає аналіз найважливіших параметрів фінансово-господарської діяльності із застосуванням сучасних методів фінансового аналізу для забезпечення інформаційної бази прийняття обґрунтованих управлінських рішень, спрямованих на створення умов для сталого розвитку підприємства. Дослідження фінансового стану підприємства дозволяє визначити рівень його конкурентоспроможності і місце підприємства в економічному середовищі.

Фінансова звітність є необхідною і важливою складовою інформаційного забезпечення фінансового аналізу, фінансового планування та прогнозування, основним джерелом інформації під час проведення аналізу господарської діяльності суб’єкта господарювання.

З її використанням можна не тільки зробити висновки про діяльність підприємства в минулому та розробити заходи, спрямовані на підвищення ефективності його діяльності в майбутньому, а й оцінити ефективність фінансово-господарської діяльності взагалі, вивчити та проаналізувати механізми управління власним капіталом і прибутком, що важливо для акціонерів підприємства, його потенційних інвесторів і партнерів по бізнесу.

Основними завданнями аналізу фінансового стану є [5]:
- дослідження рентабельності підприємства;
- дослідження ефективності використання майна (капіталу) підприємства, забезпечення підприємства власними оборотними коштами;
- об’єктивна оцінка динаміки та стану ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості підприємства;
- оцінка становища суб’єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісна оцінка його конкурентоспроможності;
- аналіз ділової активності підприємства та його становища на ринку цінних паперів; визначення ефективності використання фінансових ресурсів.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» всі підприємства зобов’язані складати фінансову звітність на основі даних бухгалтерського обліку [2].

Порядок складання фінансової звітності, визнання і розкриття її елементів визначає НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». До складу фінансової звітності підприємств (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності та суб’єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включаються такі звіти: «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» (форма № 1), «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» (форма № 2), «Звіт про рух грошових коштів» (форма № 3), «Звіт про власний капітал» (форма № 4), «Примітки до річної фінансової звітності» (форма № 5).

Неможливо переоцінити значення повної та достовірної інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства для вирішення поточних та перспективних фінансово-господарських проблем. Для прийняття правильних фінансових управлінських рішень на рівні підприємства треба використовувати дані, які відповідають певним правилам, вимогам і нормам, є зрозумілими та прийнятними для користувачів. Зокрема, щоб порівняти фінансові результати, досягнуті у попередньому та поточному звітних періодах, необхідно використовувати лише порівнянні відповідні показники, тобто такі, які визначені за єдиною методологією з використанням однакових баз розрахунку, критеріїв та правил.

Отже, інформаційна база та доступні інформаційні потоки даних у використовуваних методиках оцінки і аналізу не можуть вважатися достатнім базисом для об’єктивного встановлення фінансово-економічного стану підприємства постіндустріального типу в мовах невизначеності сучасної ринкової економіки. Основу адекватної поглибленої оцінки фінансово-економічного стану сучасного підприємства повинна становити система алгоритмізації трансформованих фінансових і неформалізованих показників (індикаторів) безпосередньо підприємства та зміни загальноекономічних умов.

Список використаних джерел
1. Деркач О.В. Проблеми аналізу фінансового стану підприємств [Електронний ресурс] / О.В. Деркач, О.П. Кавтиш // Ефективна економіка. – 2013. - Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=2013
2. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-ХІV від 16 лип. 1999 р. / [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу : http: // www.rada.gov.ua.
3. Зигрій О. В. Комплексна оцінка фінансового стану підприємства на основі показників звітності: розрахунковий підхід / О. В. Зигрій // Інноваційна економіка. Науково-виробничий журнал. – 2014. - № 3 (52). – С. 243 – 249.  
4. Крищенко С. Шляхи покращення фінансового стану підприємства / С. Крищенко // Збірник наукових праць ДЕТУТ. Серія «Економіка і управління». – 2015. – Вип. 32. – С. 270- 278.
5. Сукачова М. М. Формування інформаційної бази для оцінки фінансового стану підприємства [Електронний ресурс] / М. М. Сукачова - Режим доступу: http://www.repository.hneu.edu.ua/ jspui/bitstream/123456789/8550/1/%D0%A1%D00%90.pdf.



Igor Kokovikhin

Кількість повідомлень : 10
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Solodovnyk1996 Пт Лист 17, 2017 11:20 am

Що є складовим процесом управління фінансово-господарською діяльністю підприємства?

Solodovnyk1996

Кількість повідомлень : 15
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА
» Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"
» Борисова І. С., Гришина В. І., Савельєва А. О. ПОКАЗНИКИ ЛІКВІДНОСТІ ТА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ В СИСТЕМІ АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ
» Мотрохіна"ЕФЕКТИВНІСТЬ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА"
» Горбунова Д. ПРИБУТОК, ЯК ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі