Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

5 користувачів

Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Artem_Ambartsumyan Ср Лист 15, 2017 12:05 pm

Я.В. Гордієнко, магістр
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»


АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Метою дослідження було дослідити та проаналізувати стан та розвиток страхового ринку в Полтавській області, змоделювати та формалізувати процеси і розробити рекомендації по розвитку страхового ринку.

Об’єктом дослідження є способи, форми, методи управління ризиками та процеси обмеження збитків.

Предметом дослідження є процеси виявлення механізмів узгодження інтересів страховиків та страхувальників.

В системі фінансових механізмів захисту суспільства від несприятливих подій страховий ринок посідає важливе місце, будучи однією з найважливіших частин економічної інфраструктури країни. Він є досить важливим елементом у фінансовій системі України, оскільки за допомогою нього забезпечується перерозподіл ризиків в економіці, формується більш сприятливе для розвитку підприємництва зовнішнє середовище, знижується загальний рівень ризику [1].

Вивченням питання формування страхового ринку України та перспектив його подальшого розвитку займались такі науковці, як О. Вірбулевська, В. Базилевич, О. Філонюк, С. Осадець, Р. Пікус, З. Шелудько та інші [2-3].

Український страховий ринок можна вважати молодим і таким, що перебуває у стадії формування. Але вже сьогодні з’являються ознаки того, що страхування стає важливішим сегментом ринкових економічних відносин. Саме страхування в змозі забезпечити не тільки безпеку, стабільність, соціальні гарантії в суспільстві через механізм страхового захисту, але у перспективі може стати серйозним механізмом перерозподілу інвестиційних ресурсів і механізмом вирішення питання занятості населення [4].

Дослідження динаміки кількості страхових компаній України впродовж 2005-2017 років дозволяє констатувати, що починаючи з 2005 року і до початку фінансової кризи спостерігалася тенденція до зростання загальної кількості страхових компаній. Збільшення кількості відбувалося як за рахунок страхових компаній, які спеціалізуються на довгостроковому страхуванні життя (СК “Life”), так і тих, що займаються страхуванням ризиків (СК “non-Life”). Варто відмітити, що темпи зростання кількості компаній, які спеціалізуються на страхуванні життя були вищими від темпів зростання кількості компаній, які займаються ризиковими видами страхування. Починаючи з 2008 року спостерігається тенденція до скорочення страхового ринку України у контексті зменшення кількості страхових компаній [5].

Загальна кількість страхових компаній в Україні станом на 30.09.2016 становила 323, у тому числі «life» – 43 компанії, «non-life» – 280 компаній. Кількість страхових компаній має тенденцію до зменшення, а саме: відбулося зменшення на 119 страхових компаній з кінця 2011 року до вересня 2016 року. Також спостерігається низький рівень розвитку страхування життя. Необхідно відзначити, що характерною рисою розвитку страхового ринку України є те, що він на 85,1 % складається зі страхових компаній «non-Life» (страхових компаній, які займаються ризиковими видами). Причиною низького рівня розвитку страхування життя є те, що населення України не має вільних коштів та довіри до страхової системи в цілому.

Показник кількості страхових компаній доречно розглядати разом з показником концентрації страхового ринку. Так, станом на 01.09.2016 року лише 200 страховиків «non-Life» із 280 (72%)  акумулюють 99,9% всіх зібраних страхових премій. Тобто можемо говорити про наявність на страховому ринку «псевдострахування», оскільки 0,01% страхових премій збирають 80 із 280 страховиків. Подібна тенденція спостерігається і на ринку страхування життя. Так, протягом досліджуваного періоду 20 СК (46,5% загальної кількості СК «Life») акумулювали 99,4% страхових премій. Все це підтверджує низький рівень соціальної захищеності населення України, адже надходження премій зі страхування життя та кількість страховиків по цьому виду є надто малою аби забезпечити сталий розвиток [1].

Кількість страхових компаній в Полтавській області на кінець 2017 року сягає 15. Найбільшими серед них є «Оранта», «Саламандра-Україна», «PZU Україна», «Брок-бізнес», «АХА Страхування», «Провідна», «Страхова група Тас (Кременчуцька філія) тощо.

Найпоширенішими видами страхування в області є автострахування: ОСЦПВ, ДСЦПВ, «Зелена карта», КАСКО, страхування домашнього майна, фінансових ризиків, від нещасного випадку, в т.ч. страхування життя, а в останні роки у зв’язку із масовою міграцією населення на роботу – страхування при виїзді за кордон (туристичне).

Таким чином, дослідження стану вітчизняного страхового за останні роки свідчить про те, що його можливості, як потужного інструменту соціального захисту населення, реалізовуються не в повному обсязі. Вважаємо, що подальший розвиток ринку страхування в умовах інтеграції України в європейське співтовариство, повинен відбуватись у наступних напрямах: посилення державного контролю за фінансовою стійкістю страхових компаній та якістю страхових послуг; збільшення частки компаній із страхування життя; розширення якості та асортименту страхових послуг; впровадження обов’язкового медичного страхування; впровадження державних програм із страхування від стихійних лих. Рух у зазначених напрямах призведе до підвищення щільності страхового покриття та зростання соціальної захищеності населення до рівня розвинутих країн Європи.


Список використаних джерел
1. Журавка О.С., Васильчук А. Ю. Аналіз сучасного стану страхового ринку України / [Електронний ресурс]. ─ Режим доступу: http://www.m.nayka.com.ua/?op=1&j=efektyvna-ekonomika&s=ua&z=5493
2. Гринчишин Я.М., Прокопюк А.В. Стан та перспективи розвитку страхового ринку України / [Електронний ресурс]. ─ Режим доступу: http://molodyvcheny.in.ua/files/journal/2017/3/144.pdf
3. Олійник В.М. Аналіз внутрішнього та регіонального страхового ринків України / В книзі: Олійник В.М. Економіко-математичне моделювання в розвитку страхування та управління страховими тарифами: монографія / В.М. Олійник – Суми: Університетська книга, 2014. – 366 с. – С.60-75.
4. Пирогова Т.В., Чернявська Т.А. Сучасний стан та перспективи розвитку ринку страхування в Україні / Молодь: освіта, наука, духовність: Тези доповідей. – Ч. 1. – К.: Університет «Україна», 2011. – 458 с. – С.321-323.
5. Страховий ринок як індикатор рівня соціального захисту населення / [Електронний ресурс]. ─ Режим доступу: http: http://zvitinfo.com/2017/02/15/розвиток-страхового-ринку/

Artem_Ambartsumyan

Кількість повідомлень : 24
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор alionamarchenko Чт Лист 16, 2017 3:05 pm

Що таке страховий ринок?

alionamarchenko

Кількість повідомлень : 6
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Yaron Чт Лист 16, 2017 3:11 pm

Страховий ринок - це частина фінансового ринку, де об'єктом купівлі-продажу виступає страховий захист, формуються попит і пропозиція на нього. Головною функцією страхового ринку є акумуляція та розподіл страхового фонду з метою страхового захисту суспільства.

Yaron

Кількість повідомлень : 4
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Vladimir7316 Чт Лист 16, 2017 3:18 pm

Чому саме зараз страхування стає важливішим сегментом ринкових економічних відносин?

Vladimir7316

Кількість повідомлень : 5
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Yaron Чт Лист 16, 2017 3:22 pm

Vladimir7316 пише:Чому саме зараз страхування стає важливішим сегментом ринкових економічних відносин?

Саме страхування в змозі забезпечити не тільки безпеку, стабільність, соціальні гарантії в суспільстві через механізм страхового захисту, але у перспективі може стати серйозним механізмом перерозподілу інвестиційних ресурсів і механізмом вирішення питання занятості населення.
Страховий ринок України в 2004–2007 роках зберіг тенденції щодо збільшення надходжень страхових платежів. За п’ятирічку загальна сума страхових премій зросла у 9 разів – до 19,2 млрд. грн. Це зростання спостерігається за всіма видами страхування. Саме високі темпи зростання обсягів страхових премій зумовила різке зростання загального обсягу сформованих страхових резервів.

Yaron

Кількість повідомлень : 4
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор VernDmitro Чт Лист 16, 2017 3:39 pm

Проаналізуйте рівень страхового ринку в Полтавскій області, з якими ризиками на сьогоднійшній день стикаються працівники цієї сфери, які можливі шляхи для покращення існуючого стану Ви бачите?

VernDmitro

Кількість повідомлень : 1
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Yaron Чт Лист 16, 2017 3:45 pm

VernDmitro пише:Проаналізуйте рівень страхового ринку в Полтавскій області, з якими ризиками на сьогоднійшній день стикаються працівники цієї сфери, які можливі шляхи для покращення існуючого стану Ви бачите?

По-перше, ризики супроводжують усю діяльність страховика, їх джерелом можуть бути як внутрішні, так і зовнішні процеси.
По-друге, потрібно виокремлювати дві групи ризиків, властивихстраховику: власні і прийняті. У межах цих ризиків пропонується
визначати операційні, фінансові та страхові ризики. Джерелами виникнення ризиків є фінансова та страхова діяльність компанії.
По-третє, носієм ризикогенних факторів є інституційне середовище страховика. Операційні ризики в більшості випадків провокує
внутрішнє середовище страховика. Управління фінансовими ризиками страховика є проблемним питання з огляду на брак теоретичного підґрунтя та досвіду. Саме тому фінансові ризики страхової компанії потребують подальшого дослідження зважаючи на їх актуальність та загрозливі наслідки прояву.
Страхові ризики також підлягають ретельному вивченню фахівцями страховика.

Yaron

Кількість повідомлень : 4
Дата реєстрації : 16.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ" Empty Re: Гордієнко Я.В. "АНАЛІЗ СТАНУ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі