Економiка сьогоднi
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

3 користувачів

Перейти донизу

Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Olkhovii Ср Лист 15, 2017 11:52 am

М.Г. Безпарточний, д.е.н., доцент
Д.О. Оніщенко, студентка ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»


ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

В сучасних економічних умовах господарювання пробле¬ма дослідження фінансового забезпечення оновлення техніко-технологічної бази підприємства набула актуальності. Діяльність будь-якого підприємства потребує наявності відповідних елементів техніко-технологічної бази виробництва. За останні роки спостерігається негативна тенденція у відтворенні техніко-технологічної бази суб’єктів господарювання, тобто їх стан можна визнати незадовільним, оновлення здійснюються низькими темпами, запровадження нових технологій для багатьох підприємств є проблематичним та недосяжним у зв’язку із відсутністю фінансового забезпечення.

Фінансове забезпечення відтворювального процесу – це  покриття витрат за рахунок фінансових ресурсів, які акумулювали суб’єкти господарювання. Основною метою фінансового забезпечення є формування па підприємстві необхідних коштів для відтворення виробничого потенціалу, а завданням – прийняття рішень щодо складу та структури джерел фінансування оновлення техніко-технологічної бази [2, с. 163].

Серед джерел фінансування оновлення техніко-технологічної бази виокремлюють внутрішні та зовнішні. Внутрішні складаються з власних та залучених, зовнішні – з позичених та централізованих. До власних джерел відносять амортизаційні відрахування, нерозподілений прибуток, кошти засновників, до залучених – внески членів трудового колективу, кошти від емісії цінних паперів, кошти від продажу майна підприємства, кошти від оренди основних засобів; до позичених – іноземні інвестиції, лізинг, банківські кредити та інші позики, кошти страхових, венчурних, пенсійних та інших фондів, до централізованих – кошти державного та місцевих бюджетів, кошти державних та позабюджетних фондів (гранти), кошти благодійних фондів тощо.

Амортизаційні відрахування є одним з найважливіших джерел фінансування відтворення основних засобів, що дозволяє покращити їх склад і структуру, підвищити конкурентоспроможність продукції. Розмір амортизаційних відрахувань залежить від норм амортизації та балансової вартості основних засобів. Методи амортизації дозволяють регулювати інвестиційні процеси, знижувати податкове навантаження на підприємство.

Сьогодні амортизаційна політика є діючим інструментом активізації інвестиційних процесів, вона має забезпечити надійне внутрішнє джерело фінансування капітальних вкладень. Статистичні данні свідчать, що саме у розвинених країнах за рахунок амортизації на підприємствах формується до 80 % інвестицій [3, с. 10].

Варто зазначити, що згідно із чинним законодавством України підприємства всіх форм власності мають право проводити щорічну індексацію балансової вартості груп основних засобів. Цей процес визначає дійсну вартість відтворення залежно від рівня цін і впливає на обсяг амортизаційних відрахувань.

Більша частина інвестицій в основний капітал фінансується за рахунок коштів приватного сектору. Основним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал в Україні є власні кошти підприємств. Зростає роль кредитів банків та інших позик. Слід зазначити, що і в умовах розвитку кредитування банки віддавали перевагу напрямам бізнесу з швидким обігом коштів.

Знижується частка централізованого фінансування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, що є закономірним в умовах ринкової економіки. Бюджетні кошти мають застосовуватися для фінансування інвестицій в об’єкти соціальної інфраструктури, а також у такі проекти, які носять інноваційний характер та існує потреба фінансування їх закінчення.

Частка коштів іноземних інвесторів в структурі інвестицій в основний капітал незначна. Це пояснюється високим рівнем інвестиційного ризику в Україні, який зумовлюється нестабільністю економічної та політичної ситуації, високим рівнем тінізації економіки, недосконалістю законодавчої бази, що регулює діяльність суб’єктів підприємництва в Україні тощо.

Враховуючи вищезазначене, для суб’єктів господарювання на сучасному етапі нами запропоновано здійснювати такі організаційно-економічні заходи: формування економічної і правової бази для впровадження раціональних методів відновлення техніко-технологічної бази; стимулювання інвестиційної ініціативи суб’єктів господарювання з боку держави; надання податкових знижок лише тим підприємствам, що мають документальне підтвердження інвестиційного використання коштів та амортизаційного фонду; дозволити підприємствам самостійно обирати й змінювати метод амортизації з повідомленням податкових органів до початку податкового року, а також самостійно обирати період відшкодування первісної вартості при застосуванні прискореної амортизації; запровадити контроль за цільовим використанням амортизаційних коштів у разі, коли підприємства обирають нелінійні методи амортизації; необхідне впровадження податкових пільг на прибуток, який інвестується в оновлення основних засобів, особливо на інноваційний розвиток виробництва необхідно впровадження чіткої програми пріоритетного кредитування окремих галузей економіки; необхідно впровадження державних програм з метою покращення інвестиційного клімату в Україні, які мають збільшити обсяг, як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій на оновлення техніко-технологічної бази.

У результаті впровадження вищезазначених заходів підприємства зможуть поліпшити власний фінансовий стан і результати господарської діяльності, а також забезпечити формування умов для інноваційної діяльності підприємств у перспективі.

Список використаних джерел
1. Безпарточний М.Г. Обґрунтування механізмів забезпечення ефективного розвитку торговельних підприємств України: монографія / М.Г. Безпарточний. – Полтава: ПП «Видавництво Арта», 2015. – 280 с.
2. Безпарточний М.Г. Забезпечення стійкого розвитку торговельних підприємств: принципи, механізми, стратегії, показники / М.Г. Безпарточний // Економічні та виробничо-економічні системи в координатах сталого розвитку: колективна монографія / за ред. А.О. Касич, М.М. Хоменко – Кременчук: Кременчуцька міська друкарня, 2015. – С. 162-169.
3. Bezpartochnyi M. The modern concept of operation and development of retail / M. Bezpartochnyi, M. Živitere, V. Riashchenko // Innovative approaches in the management of competitiveness of businesses: collective monograph / edited by A. Berezin, M. Bezpartochnyi, in 2 vol. / ISMA University. – Riga: «Landmark» SIA, 2016. – Vol. 2. – P. 8-14.

Olkhovii

Кількість повідомлень : 7
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Solodovnyk1996 Пт Лист 17, 2017 11:18 am

Фнутрішні джерела фінансування це?

Solodovnyk1996

Кількість повідомлень : 15
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор TerelaEvg Пт Лист 17, 2017 11:32 am

Наскільки важливе вдосконалення амортизаційної політики сьогодні?

TerelaEvg

Кількість повідомлень : 27
Дата реєстрації : 15.11.2017

Повернутися до початку Перейти донизу

Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА Empty Re: Безпарточний М.Г., Оніщенко Д.О..ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНОВЛЕННЯ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ БАЗИ ПІДПРИЄМСТВА

Повідомлення автор Спонсорований контент


Спонсорований контент


Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Хобта В.В., ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
» Політько Д.В. ОБҐРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА
» Лихопій В. І., Бублик М. К., Дмитрук О. О., ЗВІТНІСТЬ - ІНФОРМАЦІЙНА ОСНОВА АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА
» Щербань І.І., СИСТЕМА АВТОМАТИЗОВАНОГО ОБЛІКУ ТОРГІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ЯК СИСТЕМА ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ
» Рогоза В.М., МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ НА ТЕХНОЛОГІЯХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі